Шик и неодоливи: 3 модели на чизми што сите жени ги посакуваат за оваа зима

Шик и неодоливи: 3 модели на чизми што сите жени ги посакуваат за оваа зима

Секоја година се заљубуваме во нов модел чизми, и ако годинава планирате да инвестирате во еден пар, тогаш имаме одличен предлог за вас. Овие 3 видови чизми можат да се искористат за дневни и за ноќни комбинации и ќе ви се најдат за сите настани. И изгледаат толку добро, што ќе ви биде тешко да издвоите само еден модел!

1. Чизми со врвки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucia Cuesta (@luciacuesta_) on

Кај и да е, ќе почнете да ги гледате овие чизми насекаде, а причината е тоа што се официјално прогласени за најтренди чизмите за овие есен и зима.

2. Планинарски чизми

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

На прв поглед тие можеби не изгледаат многу впечатливо, но реалноста е дека овој модел никогаш нема да излезе од мода. Имено, тие и понатаму се најдобриот избор за студените зимски денови, и тоа само затоа што неверојатно удобни и топли, како и лесни за комбинирање со облека.

3. Набрани чизми до колена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stephanie Abu-Sbeih (@stephsa) on

Овие чизми без сомнение се неизоставен дел од женскиот гардеробер. Совршено одат на скоро сите есенски и зимски комбинации, а доколку сакате да бидете малку понеобични, оваа година можете да ги најдете во голем број бои и со најразлични дезени.

Прочитајте и како да носите чизми до глуждови со кратко здолниште.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар