магично | Кафе пауза

Магичниот свет на децата преставен преку моќни фотографии

Фотографии што ќе ве потсетат на безгрижноста и среќата што сите ние сме ја имале во детството.

Мајка шие преслатки Дизни костими за нејзината ќерка

3-годишната Лејн Руш од Флорида е неофицијална Дизни ѕвезда и каде и да се појави восхитува со своите костими.
Датум: 14 ное 2014
, Автор:

Фотосесија како од бајките која ќе ве маѓепса

Погледнете ја волшебната фотосесија со прекрасни фотографии налик сцени од познатите бајки.
Датум: 08 ное 2014
, Автор:

Шума за магични прошетки

Момент Фактори, студио за мултимедија од Монтреал е реализаторот на овој проект кој Паркот на кањонот Коутикук го претворил во два километри долга патека за магични прошетки.

Книга: „Копилето од Истанбул“ – Елиф Шафак

Роман кој магично ќе ве одведе во други светови, а кога ќе се вратите назад, реалноста веќе никогаш повеќе нема да биде иста.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Кога бајките оживуваат во магични фотографии…

Принцези со сета своја убавина и моќ сместени во магични сцени како од бајките...

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2014-15

На кристално чистите ноти од „Оревокршачка“ на Чајковски, со сценографија налик на магична шума, Долче и Габана ја претставија својата сопствена бајка, каде главната улога ја играа моделите - носителите на новата естетика.

Фотографии кои ја покажуваат магичната страна на шумите во Баварија

Овој предел е толку неверојатен што изгледа како да е директно изваден од страниците на некоја бајка.

Пејзажи од соништата нацртани на женското тело

Моќно и исклучително елегантно искуство за сите гледачи...

Магичниот свет на печурките

Не сме сигурни дали некои од овие уметнички креации на природната имаат магични својства, но дефинитивно имаат магичен ефект, кој можеме да го видиме благодарение на фотографот Стив Аксфорд.
Датум: 16 мај 2014
, Автор:

Светлосни глуварчиња кои магично го осветлуваат вашиот дом

Јапонскиот кинематограф Такао Иноуе создал магично осветлување кое изгледа како светлосните глуварчиња да се замрзнати во времето.