5 неочекувани, но убави модни трендови за есен, 2014

Сукњи до под колена, волнени капи со пуфки и чизми над колена... овие очекувани трендови веќе можеме да ги видиме во бутиците, но некои есенски хитови ќе се најдат на врвот на вашата листа на желби за оваа есен сосема неочекувано.
Датум: 08 ное 2014
, Автор:

5 необични особини кои ги наследуваме од родителите

Во бескрајноста од слични карактеристики кои луѓето често ги забележуваат и коментираат, постојат уште неколку интересни, кои не би ни претпоставиле дека имаат врска со генетиката.
Датум: 08 ное 2014
, Автор:

Едноставни трикови за заштеда на струја кои веројатно не ги знаете

Моментот кога пристигнуваат месечните сметки за струја веројатно ви се крева косата, особено во зимските месеци. За среќа, со неколку едноставни трикови, сумата на сметките можете значително да ја намалите.
Датум: 08 ное 2014
, Автор:

Фотосесија како од бајките која ќе ве маѓепса

Погледнете ја волшебната фотосесија со прекрасни фотографии налик сцени од познатите бајки.
Датум: 08 ное 2014
, Автор: