Фотосесија како од бајките која ќе ве маѓепса

Руската фотографка Дарја Кантрадјева стои зад овие прекрасни фотографии налик сцени од познатите бајки. Со помош на тренирани животни и модели кои изгледаат како излезени од бајките и можат да бидат вештерки и принцези, целата фотосесија е просто волшебна. Фотографиите се така реални што ви се чини дека магично животните ќе ја отворат устата и ќе им прозборат нешто на убавите девојки.

Фотосесија како од бајките која ќе ве маѓепса

Овие фотографии на Дарја се доста слични со мотивот на Катерина Плотникова, но сепак оригинални и волшебни. Погледнете ја целата галерија.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар