13 сочни прашања кои секое машко би сакало да ви ги постави

13 сочни прашања кои секое машко би сакало да ви ги постави

Автор: Сара Турановиќ

Мажите кончено признаа дека би сакале да ги дознаат одговорите на некои „сочни“ прашања, но се плашат дека така можат да испаднат несигурни, смешни и љубоморни, и со тоа негативно да влијаат на нивниот понатамошен однос со партнерката.

13-sochni-prashanja-koi-sekoe-mashko-bi-sakalo-da-vi-gi-postavi-kafepauza.mk

Во анкета објавена на Women’s Helth се обработени над 60.000 прашања од анонимни мажи, а истражувачите ги издвоиле 13-те најчести.

Еве ја листата од 13 прашања на кои мажите би сакале да ги дознаат одговорите.

1. Со колку мажи жените просечно имаат спиено?

2. Колку често се самозадоволваат?

3. Дали жените повеќе ги привлекуваат мускулите на рацете или стомакот кај мажите?

4. Дали жените ги привлекуваат мажи кои имаат повеќе опции (односно повеќе жени со кои излегуваат истовремено)?

5. Дали после два пати откако го одбила девојка, тој треба да продолжи да ѝ се додворува?

6. Дали девојките сакаат да добиваат слики од некој гол дел од машкото тело, на пример каде што го има неговиот пенис?

7. Дали е во ред да ја разбудат жената во текот на ноќта ако имаат потреба од секс?

8. Дали жените ги спречува да флертуваат со мажи откако ќе видат бурма на нивната рака?

9. На кој дел од телото на жената допирите најмногу ги возбудуваат?

10. Зошто жените одат заедно во тоалет и што се случува таму?

11. Дали жените навистина ги сакаат „добрите момци“ или само така зборуваат?

12. Ако мажот е невин, дали е добро тоа тој да ѝ го признае на својата прва партнерка или пак не?

13. Како на пристоен начин да ја замоли својата партнерка орално да го задоволи?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар