5 неочекувани, но убави модни трендови за есен, 2014

Сукњи до под колена, волнени капи со пуфки и чизми над колена… ова се есенски трендови кои ги очекувавме и веќе можеме да ги видиме на излозите и полиците во бутиците, но некои есенски хитови ќе се најдат на врвот на вашата листа на желби за оваа есен сосема неочекувано.

0-5-neochekuvani-no-ubavi-modni-trendovi-za-esen-2014-kafepauza.mk

Овие парчиња се апсолутен хит за оваа сезона, а иако секое парче посебно може да изгледа претерано или демоде, кога добро ќе се искомбинираат, даваат гламурозен и одличен тренди изглед. Погледнете кои се тие парчиња и почнете да склопувате супер комбинации.

1. Пончо

1-5-neochekuvani-no-ubavi-modni-trendovi-za-esen-2014-kafepauza.mk

2. Чизми со гумен ѓон и големи потпетици

2-5-neochekuvani-no-ubavi-modni-trendovi-za-esen-2014-kafepauza.mk

3. Шешир со широк обод

3-5-neochekuvani-no-ubavi-modni-trendovi-za-esen-2014-kafepauza.mk

4. Долг елек

4-5-neochekuvani-no-ubavi-modni-trendovi-za-esen-2014-kafepauza.mk

5. Ролка

5-5-neochekuvani-no-ubavi-modni-trendovi-za-esen-2014-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар