Мајка шие преслатки Дизни костими за нејзината ќерка

3-годишната Лејн Руш од Флорида е неофицијална Дизни ѕвезда и каде и да се појави восхитува со своите костими. Нејзината мајка, Џенифер Руш, ги шие овие прекрасни костими кои прават малата Лејн да изгледа како излезена од магичните светови на Дизни. Мајката на Лејн, инаку голем обожавател на Дизни, ја добила оваа идеја со цел да ѝ помогне на својата ќеркичка да ја надмине срамежливоста. Така, тие две заедно со таткото на Лејн редовно излегуваат на улиците и прават вистинско шоу како од бајките.

Следете ги и на Инстаграм.

(1) majka-shie-prekrasni-dizni-kostimi-za-nejzinata-kjerka-www.kafepauza.mk

Венди од Петар Пан


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар