30 август 2021 | Кафе пауза

Доаѓа есен: 10 кадифени каучи што се идеални за вовлекување под ќебе

Се ближи есента, а со тоа доаѓаат и ладните вечери што сигурно сакате да ги поминете на каучот со читање добра книга или гледање на вашата омилена тв-серија.

Трендови за шминкање што ќе бидат популарни оваа есен

Поради пандемијата и носењето маски, се навикнавме на минимализам кога е во прашање шминката. Но, гламурот полека, но сигурно се враќа во светот на убавината.

4 хороскопски знаци што треба да бидат многу внимателни во септември

Треба да одржувате рамнотежа помеѓу личниот живот и работата, во спротивно може да ги изгубите и едното и другото.

На оваа илустрација сите прават нешто, само една мајка одмора: Дали можете да ја пронајдете?

На оваа илустрација има многу мајки што прават различни секојдневни активности, но каде е мајката што се одмора? Дали можете да ја пронајдете? Рекордот е 20 секунди.