Трендови за шминкање што ќе бидат популарни оваа есен

Трендови за шминкање што ќе бидат популарни оваа есен

Трендовите за шминкање ни носат некои новитети, но и некои стари трендови. Поради пандемијата и носењето маски, се навикнавме на минимализам кога е во прашање шминката. Но, гламурот полека, но сигурно се враќа во светот на убавината, па еве како ќе се шминкаме оваа есен.

Мачкини очи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sydney Sweeney (@sydney_sweeney)

Мачкините очи се класичен излгед, но пробајте малку поинаква варијанта. Линијата нека биде малку помала и потенка.

Пајакови трепки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Addison Rae (@addisonraee)

Долгите трепки сè уште се хит, но оваа сезона ќе бидат популарни со уште еден слој маскара.

Враќање на карминот

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Makeup Artist Patrick Ta (@patrickta)

Време е за враќање на обоените усни, а оваа сезона во мода се најсмелите нијанси: портокалова, кафеава, црвена, па дури и црна!

Интензивен црн ајлајнер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Фокусот е сè уште на очите (особено кога носите маска), така што оваа есен ќе се носи колку што е можно повпечатлив ајлајнер.

Графички ајлајнери

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jourdan Dunn (@jourdandunn)

Летниот тренд преминува и во есенскиот период. А, зошто да не, кога го обожававме цело лето!

Сјајна кожа

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karlie Kloss (@karliekloss)

Како што времето станува постудено, имаме тенденција да го приспособиме тенот на мат нијанси. Но, оваа година се препорачува да блескате, дури и за време на дождливите денови. Затоа, не заборавајте на хајлајтерот оваа есен.

Погледнете ги овие 20 идеи за маникир што се идеални за оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар