Што говори вашата фризура за вас?

Покрај изразите на лицето, и фризурата открива одредени работи за вас, вели Џин Ханер, авторка на книгата „Мудроста на вашето лице“.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Љубовните фази во врската прикажани преку мобилните

Во доба на дигитална љубов, мобилниот телефон на вашиот партнер знае повеќе за вашиот љубовен статус од неговиот најдобар пријател, а богами и од вас. Откријте во која фаза на дигитална интимност се наоѓа дечкото кој ви се допаѓа.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

8 неверојатни факти за лубеницата

Иако има силна дебата околу тоа дали лубеницата е овошје или зеленчук, многу од нас сметаат дека лубеницата е и овошје и зеленчук. Доколку сакате да научите неколку интересни факти за лубеницата, продолжете да читате.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Поучна приказна: Едно семејство и магаре

Живеел еднаш еден брачен пар кој имал 12-годишен син и едно магаре. Одлучиле малку да пропатуваат, да работат и да го запознаат светот, па тргнале на пат.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Книга: „Копилето од Истанбул“ – Елиф Шафак

Роман кој магично ќе ве одведе во други светови, а кога ќе се вратите назад, реалноста веќе никогаш повеќе нема да биде иста.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Зошто жените „одлепија“ по Кристијан Греј?

Тој е лош, навредлив манипулатор, но сепак секоја жена посакува барем по една нијанса на сиво од згодниот Кристијан Греј. Еве 6 причини поради кои жените страсно го посакуваат овој фиктивен лик.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Ослободете се од забоболката со најдобриот природен лек

Не мора да посегнувате по аналгетици и смрзнати зеленчуци од вашиот фрижидер. Сѐ што треба да направите во случај на заобоболка е да посегнете по шкафчето со зачини во вашата кујна.
Датум: 13 авг 2014
, Автор:

Зошто е убаво да имате машина за шиење во својот дом?

Иако ви се чини како голема инвестиција, причините за купување на машина за шиење се целосно легитимни. Еве само мал дел од нештата кои можете да ги направите, а кои веруваме ќе ви ја разбудат желбата за еден малку покреативен шопинг.

Функционални работни катчиња во мал простор

Доколку работите од дома, и тоа како ви е потребно ваше лично, работно катче, каде слободно ќе можете да ѝ се препуштите на вашата креативност и да уживате во вашето парче слобода.

Најслатките безглутенски колачиња

Совршен и вкусен десерт за сите оние кои не смеат да јадат глутенски производи...

За Лувр, вечниот чувар на историјата и уметноста

Париз е несомнено еден од најубавите градови на светот, а доказ за тоа е и милионската бројка на туристи кои дневно се движат по неговите улици.
Датум: 13 авг 2014
, Автор: