Светлосни глуварчиња кои магично го осветлуваат вашиот дом

Светлосни глуварчиња кои магично го осветлуваат вашиот дом

Овој неверојатен дизајн кој е составен од вистински глуварчиња се вика „OLED Tampopo“. Јапонскиот кинематограф Такао Иноуе создал магично осветлување кое изгледа како светлосните глуварчиња да се замрзнати во времето.

Светлосни глуварчиња кои магично го осветлуваат вашиот дом

Процесот на создавање на овие необични и прекрасни светилки изгледа премногу тешко и комплицирано. Најпрво, Иноуе внимателно ги одбира пролетните глуварчиња, без да ги наруши нивните лесни како пердув семиња. Потоа, цвеќето се затвора во кутија од акрилна пластика. И на крај, во јадрото на цвеќето се вметнува OLED светлина која сѐ уште не е јасно како се напојува. Но, секој добар пронајдок си има своја мистерија и токму таа е она што ја прави оваа уметност посебна.

Светлосни глуварчиња кои магично го осветлуваат вашиот дом Светлосни глуварчиња кои магично го осветлуваат вашиот дом Светлосни глуварчиња кои магично го осветлуваат вашиот домБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар