Кога бајките оживуваат во магични фотографии…

Мислевте дека веќе одамна сте ги надраснале бајките? Фотографиите на руската фотографка Маргарита Карева, ќе ве натераат повторно да фантазирате за принцови и принцези, магични светови и далечни кралства. Во фокусот на овие мигови украдени од бајките, се секако жените со нивната моќ и убавина без кои ниту една приказна на светот не би постоела.

Карева се занимава со фотографија само три години, нејзиното портфолио постојано расте, а овие прекрасни дела се плод на нејзината фантазија и инспирацијата којашто ја црпи од книгите.

(1) Koga-bajkite-ozivuvaat-vo-magicni-fotografii-www.kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар