Магичниот свет на печурките

Не сме сигурни дали некои од овие уметнички креации на природната имаат магични својства, но дефинитивно имаат магичен ефект, кој можеме да го видиме благодарение на фотографот Стив Аксфорд. Артистите кои се занимаваат со фотографирање на елементи од природата ретко се задржуваат на овие исклучително необични форми, но фотографиите на Аксфорд ни овозможуваат да видиме огромна разновидност и убавина во нив.

1-magichniot-svet-na-pechurkite-kafepauza.mk

Аксфорд живее во Нов Јужен Велс, Австралија, но патува низ светот и фотографира ретки животни, растенија и различни луѓе кои ги среќава. Она што најмногу сака да го фотографира, сепак се печурките, кои се толку ретки што голем број од нив не биле фотографирани никогаш порано, барем не во вакво магично артистичко издание. Уживајте!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар