Магичниот свет на децата преставен преку моќни фотографии

Фотографката Агниезска Ригула во 2016 година решила да научи како да го користи својот фотоапарат професионално. Таа постојано правела фотографии од сè и сите околу неа. Брзо потоа почнала да заработува од фотографирањето и да инвестира во подобра опрема. Денес, нејзината најголема инспирација се децата – таа го фотографира нивниот магичен свет, погледнат од нивна перспектива со цел да го потсети човештвото на безгрижноста и среќата што сите ние сме ја имале во детството. Погледнете дел од нејзините фотографии и подгответе се за патување низ минатото!

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар