Фотографии од деца кои уживаат во живот без технологија

Во последно време ретко можеме да видиме дете без некакво парче технологија во своите раце. Токму затоа и фотографиите од овој вид се од исклучителна важност, за да нè потсетат на вистинската среќа што се наоѓа зад мониторите во кои зјапаме по целиот ден. Оваа моќна серија фотографии била направена од страна на Капушчински и без сомнение ќе ве одведе на лудо патување низ сеќавањата.

„Се надевам дека овие фотографии ќе ви повикаат пријатни сеќавања од вашето детство, и ако сè уште не сте го сториле тоа, ќе ве инспирира да култивирате страст за чудење и откривање и кај вашите деца исто така“, вели Капушчински.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар