костими за капење | Кафе пауза

Костими за капење кои се тренд ова лето

Летниот одмор можеби малку ќе го одложиме, но тоа не значи дека не треба да почнеме да размислуваме за костимите за капење.

12 легендарни убавици докажуваат дека костимите за капење сакаат облини

Убавици во костими за капење – глетка што го привлекувала вниманието на публиката уште пред 70 години.

10 модни антитрендови за на плажа со кои редно време е да се збогувате

Имајте на ум дека модата за на плажа, се менува исто толку брзо како и секоја друга мода па со некои трендови што биле актуелни до неодамна, треба да се збогувате.

Модна инспирација: Разиграни и секси едноделни костими за капење

Ако редовно ги следите модните трендови, тогаш сигурно знаете дека едноделните костими за капење оваа година се тотален хит на модните писти.

Дводелни костими за капење по кои сите полудеа на плажите

Препознатливи по доминантните штепови и јаките живи бои, костимите за капење со потписот на Triangl се апсолутен хит на плажите ова лето.
Датум: 03 јул 2015
, Автор:

Погледнете како изгледаат костимите за капење од „Викторија Сикрет“ на обичните жени

„Убавината не значи да имате совршена кожа и да немате сало. Имањето самодоверба и зрачењето на таа самодоверба од вас ве прави убави, сосе сите ваши маани.“

Експлозија од бои во новата Ресорт колекција од Мисони

Женската колекција за пролет 2016 на Ангела Мисони изгледа многу впечатливо и весело како резултат на употребата на разновидни живи бои.

Загатка: 3 девојки во продавница за костими за капење

Можете ли да одредите која од нив која боја ја сака и по кој редослед го направиле изборот при купувањето?
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

Фантастична кампања на „H&M“ која го воодушеви светот

Шведската компанија „H&M“ ја ангажирала моделката Џени Ранк, која носи големина 40, да ја промовира нивната најнова колекција на костими за капење...

На плажа во 1900-тите

Во раните 1900-ти години, луѓето започнале да пројавуваат огромен интерес за пливањето и своето слободно време да го минуваат на плажа. Жените се капеле во долги фустани, а мажите во костими со долги ракави и ногавици.
Датум: 04 сеп 2012
, Автор:
12