Фантастична кампања на „H&M“ која го воодушеви светот

Шведската компанија „H&M“ ја ангажирала моделката Џени Ранк, која носи големина 40, да ја промовира нивната најнова колекција на костими за капење, а тоа предизвика фантастична реакција, особено кај женската публика.Фантастична кампања на H&M која го воодушеви светотАнгажирањето на моделка со облини за промовирање на костими за капење е полн погодок на компанијата, судејќи според неверојатно големиот број позитивни коментари кои ги добија поради оваа кампања.

„Мислиме дека нашата компанија оди во одличен правец и многу сме задоволни од фотографиите. Нашата цел не е да пренесеме некоја посебна порака, ниту да прикажеме некој нов идеал, туку на јасен и инспиративен начин да ја прикажеме најновата летна колекција“ – велат од „H&M“.

Фантастична кампања на H&M која го воодушеви светот Фантастична кампања на H&M која го воодушеви светот Фантастична кампања на H&M која го воодушеви светот Фантастична кампања на H&M која го воодушеви светот Фантастична кампања на H&M која го воодушеви светот Фантастична кампања на H&M која го воодушеви светот


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар