Летно бјути освежување: 5 начини да носите маскара во боја

Маскарите во боја не се само за адолесцентките кои експериментираат со својот изглед. Со мали прилагодувања, шарените маскари се одлична промена за сите жени.

Променете се себеси и луѓето околу вас со помош на овие 8 совети!

Промената на карактерот и негативните навики не е невозможна, но не е лесна. Ако се решите на промена, овие 8 совети можат да ви бидат одличен водич.

Погледнете ја слатката дружба на бувчето Фуку и мачето Маримо

Бувчето Фуку и мачето Маримо се најдобри пријатели кои своето време го поминуваат играјќи, дружејќи се и спиејќи во нивниот дом во Осака во Јапонија.

Ако ја посетувате Малта, овие факти би требало да ги знаете

Малта е една од најатрактивните дестинации последниве години и има и зошто. Доколку и вие сакате да ја посетите ова се основните информации кои треба да ги знаете.
Датум: 03 јул 2015

Момци, еве 10 причини зошто треба да излегувате со бринета

Тие се забавни, паметни, згодни и добри во кревет? Што уште ви е потребно?!

11 мрзливи животни кои се осмелиле да ја пробијат бариерата на видовите за превоз

Кој вели дека животните од различни видови не знаат да соработуваат?

Филм: Светот Јура (Jurassic World)

После 22 години, нов тематски парк е изграден врз стариот парк Јура

10 моќни причини зошто веднаш да се напиете шот текила

Алкохолот во принцип е штетен за човечкиот организам. Но, мали количини текила можат да направат чуда за организмот и дури да решат многу проблеми.

10 инспиративни цитати од едни од најуспешните жени во светот

Некогаш, потребен ви е само мал совет од луѓе кои веќе успеале да станат некој и нешто за и вие да успеете.

Кучиња кои не биле однапред предупредени за нивната средба со водата

Овие кучиња имаат урнебесни реакции на водата, од која поради необјаснива причина се смртно исплашени...

5 причини зошто интровертите се најдобрите партнери

Па, што е тоа што ги прави одлични партнери во однос на другите?
12