12 легендарни убавици докажуваат дека костимите за капење сакаат облини

Убавици во костими за капење – глетка што го привлекувала вниманието на публиката уште пред 70 години. Иако женските идеали за убавина се менувале со текот на годините, некои славни дами до ден-денес останале запаметени по својот особен изглед, како и по нивниот став односно самодоверба. Овие дами сигурно знаеле дека тие се нешто повеќе од физичкиот изглед и дека тој не ги дефинира.

„На сите жени што мислат дека се дебели бидејќи не носат конфекциски број нула – вие сте прекрасни, друштвото е лошо“, легендарна изјава на филмската дива Мерлин Монро, која се смета за една од најсексапилните жени на сите времиња.

Погледнете ги фотографиите на најголемите филмски диви од златното време на Холивуд.

Мерлин Монро

Дороти Ламур

Ракел Велч

Рита Хејворт

Софија Лорен

Продолжува на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Психолог кој најдобро се изразува преку пишаниот збор. Нејзиниот личен лајтмотив гласи: „Остани своја и поинаква бидејќи само така ќе блеснеш во полн сјај!“

Поврзани содржини

Остави коментар