10 модни антитрендови за на плажа со кои редно време е да се збогувате

Летото е веќе на „пола пат“, а тоа значи дека е редно време да го извадите костимот за капење од задните рафтови на вашиот плакар и да почнете да го планирате вашето летување. Воедно, треба да имате на ум дека модата за на плажа, се менува исто толку брзо како и секоја друга мода и со некои трендови што биле актуелни до неодамна, треба да се збогувате. Погледнете ги овие 10 антитрендови за на плажа, како и парчињата коишто се тренди во моментов.

1. Костимите за капење на „Triangl“

Овие костими за капење изработени од неопрен на компанијата „Traingl“, препознатливи по нивните црни контури и форма како буквата „Т“, беа многу популарни во изминативе неколку сезони. Многу брендови се обидоа неуспешно да го ископираат овој дизајн и реално во последниве години, тие беа премногу застапени на плажите ширум светот.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогуватеПодобра алтернатива

И покрај популарното верување, Triangl повеќе не ја произведува оваа линија на костими за капење, но нивните копии сè уште можат секаде да се купат. Како и да е, доколку не сакате да бидете демоде и да изгледате како повеќето девојки на плажа, подобар моден избор се бикините од кадифе коишто се хит ова лето.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогувате

2. Парео

И покрај тоа што парео марамите се практични избор за на плажа, којшто одлично ги сокрива недостатоците на телото, тие после долго време конечно излегуваат од мода.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогувате

Подобра алтернатива

Наместо нив, дизајнерите препорачуваат да носите летни, тенки, широки памучни фустани на прерамки, долги маици или туники од чипка.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогувате

3. Костими за капење со ефект на ленти за бандажирање

Ваквите костими за капење коишто се сочинети од разни појаси, ленти и пресечени кроеви ги потенцираат несовршеностите на телото и создаваат неубави линии на кожата после сончањето.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогувате

Подобра алтернатива

Едноделни костими за капење со цветен дезен или полка точки стануваат сè попопуларни во последно време и наскоро целосно ќе го заменат бандажираниот стил на костими.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогувате

4. Костими за капење во премногу светли или неонски бои

Ваквите костими за капење беа во тренд пред неколку сезони. Сега, модата за на плажа повикува да се носат поприродни бои. Затоа, редно време е да паузирате со носење дречливи, сјајни костими за капење и да ги складирате во задниот дел од вашиот плакар, за некои други модни времиња.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогуватеПодобра алтернатива

Наместо овие, одберете бикини со цветни принтови или во само една боја. Тие изгледаат фантастично на исончана кожа.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогувате

5. Долен дел со висок струк и набори

Високиот струк на долниот дел од бикините ги маскира несовршеностите на бедрата и стомакот, но наборите имаат токму обратен ефект. Тие прават бедрата да изгледаат поголеми одошто се.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогувате

Подобра алтернатива

Наместо вакви, одберете долни костими за капење со висок струк, но без набори или друг вид декоративни елементи.

10 модни антитрендови за на плажа со кои е редно време да се збогуватеПродолжува на следната страница

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар