Стилска и модна инспирација: Како да носите гладијаторки?

Моден тренд кој веќе неколку сезони е застапен на модната сцена...

Хранете се здраво во текот на бременоста: 4 вкусни рецепти за идните мајки

Задоволете го вашиот глад и гладот на вашето малечко!

Поучна приказна: Што слуша вашето срце?

Доколку нешто не забележувате, не значи и дека тоа не постои или пак, дека е невозможно.

10 интересни цитати од Зигмунд Фројд кои ќе ве насмеат, но и замислат

Погледнете ги следниве 10 интересни цитати кои дефинитивно ќе ве насмеат, но и кои истовремено ќе ве натераат да се замислите за животот...

Постојат 5 видови лица: Какво е вашето и што тоа кажува за вас?

Постојат 5 видови луѓе кои се поделени според 5-те основни елементи. Погледнете како тие ги идентификуваат...

Животот е премногу краток: 5 начини да го искористите во целост

„Carpe diem“ е слоган кој многумина го цитираат, но дали тие навистина го зграпчуваат денот?

Неверојатна обработка со харфа на песната „Style“ од Телор Свифт

Одвреме-навреме на Јутјуб се појавува обработка на песна која има моќ да ве маѓепса и освои посилно дури и од оригиналот.

3 чекори со чија помош можете да станете подобар проценувач на карактери

Сè што е потребно е да научите како да го дешифрирате карактерот на луѓето.

10 навики на момците со добар стил

Во време каде што трендовите имаат тенденција да доминираат во модата на мажите, оние кои имаат добар стил секогаш се истакнуваат од останатите.

Интересен третман со алуминиумска фолија кој ги лечи сите болки!

Метода која ја користеле кинеските и руските терапевти, а е објаснета и во книгата на ученикот на Фројд!