Научно докажани знаци дека сте лудо заљубени

Веќе некое време сте заедно и сметате дека не може да биде посовршено од што веќе е. Но, дали сте навистина заљубени во него/неа?

На плажа во 1900-тите

Во раните 1900-ти години, луѓето започнале да пројавуваат огромен интерес за пливањето и своето слободно време да го минуваат на плажа. Жените се капеле во долги фустани, а мажите во костими со долги ракави и ногавици.
Датум: 04 сеп 2012
, Автор:

И за животните почна учебната година

Некои од нив се внеле во својата омилена книга, други прават финансиски пресметки, трети програмираат, а има и такви кои заспале од замор, учејќи.

Новата колекција есен/зима 2012 на „Адидас“ креирана од Џереми Скот

Повторно е вклучен неговиот препознатлив модел на обувки со крилја, но овој пат има и многу чудни и необични форми, дезени, бои и силуети.

Секс на Марс? За жал, многу лоша идеја

Во теорија, имањето секс при нулта гравитација подразбира неверојатно многу потење и тотално незабавен чин за партнерите. Благодарение на Њутновиот закон, сите телесни течности би пловеле во просторот...

Забавни живи илустрации

Секоја од овие фотографии е уникатна на свој начин, а тој се потрудил илустрациите во позадина да бидат забавни и интересни за секого. Погледнете!