Забавни живи илустрации

Забавни живи илустрации

Овие забавни илустрации, кои всушност се хибриди помеѓу цртежи и фотографии, се дело на индискиот илустратор Нитхин Рао Кумблекар. Тој успева на фантастичен начин да ги спои своите две вештини, а тоа се цртањето и фотографијата. Забавни живи илустрацииСекоја од овие фотографии е уникатна на свој начин, а тој се потрудил илустрациите во позадина да бидат забавни и интересни за секого. Погледнете!Забавни живи илустрацииЗабавни живи илустрацииЗабавни живи илустрацииЗабавни живи илустрацииЗабавни живи илустрацииЗабавни живи илустрацииЗабавни живи илустрацииЗабавни живи илустрацииЗабавни живи илустрацииЗабавни живи илустрации


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар