Чудни сенки на ѕидот

Сите како деца сме пробале да играме со сенките на ѕидот, имитирајќи птица што лета, куче и по некоја патка, но постојат луѓе кои уметноста на играње со сенките ја сфаќаат многу посериозно од останатите. Како и за секое добро и квалитетно нешто на светов и тука е потребна напорна работа, посветеност и секако креативност. Авторите на овие дела откриваат дека постои клучна предност која што ги издвојува од другите, а тоа е фактот дека се одлични фотографи. Всушност, според нив токму способноста да си играат со светлината и темнината и тоа да го овековечат во добра фотографија, е вистинската причина зошто се толку успешни во она што го прават.

Процесот на создавање на овие интересни сенки вклучува претходна изработка и редење на предмети кои навидум не личат на ништо, сè додека не се насочи светлина кон нив и не се исцрта слика од сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотЧудни сенки на ѕидотВи се допаднаа?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар