Неверојатни панорами од најпрекрасните градови ширум светот направени од високо

Што ако можевте да патувате низ светот од удобноста на вашиот дом? „AirPano“, проект кој е посветен на правење панорами со висока резолуција, ви го овозможува токму тоа. Нивната огромна галерија вклучува прекрасни локации од целиот свет. Тимот се состои од руски фото-ентузијасти кои патуваат насекаде и прават фотографии од хеликоптери, авиони и воздушни балони.

Неверојатни панорами од најпрекрасните градови ширум светот направени од авион

Њујорк, Америка

За разлика од традиционалните фотографии, овие сферични панорами им овозможуваат слобода на гледачите да ја истражуваат сами областа, со можност да ја вртат самата фотографија за 360 степени и да се доближуваат гледајќи во сите детали. Оваа неверојатна технологија создава илузија како да сте навистина физички присутни на овие прекрасни локации. Погледнете…

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар