Вашата форма на телото открива колку сте добри во кревет

Ако видите силен и цврст дечко со тетоважи, сигурно ќе помислите дека е одличен во кревет. Други пак, ќе го помислат истото за друг тип личност.

17 нешта кои ги разбираат само фанатаците за правилно пишување и зборување

Сигурно имате некој пријател кого животна мисија му е сите да зборуваат и да пишуваат правилно. А ако немате таков, тогаш сигурно вие сте тој пријател.

ТВ серија: Господин Робот (Mr. Robot)

ТВ серија за брилијантен хакер кој страда од антисоцијално нарушување

10 одлични одговори од познатите личности низ историјата

Ни генијалните личности од историјата не биле имуни на непријатели и подбивање. Но, Винстон Черчил, Махатма Ганди, Елизабет Тејлор, Моцарт и многу други имале „отровен јазик“ кога некој ги провоцирал.

8 знаци кои укажуваат на долг и здрав живот

Сигурно повеќето од вас не знаат колку многу можат секојдневните нешта да влијаат врз вашиот животен век.

Со помош на овие 9 трикови, за само 30 секунди ќе им се допаднете на сите со кои ќе се запознаете

Доволни се само неколку секунди врз основа на првиот впечаток да го оформиме нашето мислење за одредена личност.

Погледнете како изгледаат костимите за капење од „Викторија Сикрет“ на обичните жени

„Убавината не значи да имате совршена кожа и да немате сало. Имањето самодоверба и зрачењето на таа самодоверба од вас ве прави убави, сосе сите ваши маани.“

Лојалноста инспирира радост во Нептун

Програмата за лојалност „Нептун haPPy“ овој месец го прославува својот прв роденден. За таа цел Нептун подготви голем број изненадувања, промоции и подароци за своите лојални „haPPy“ корисници.
Датум: 25 јун 2015
, Автор: