Тест за очи: Колку добро ги препознавате боите?

Овој тест е многу едноставен. Сè што треба да направите е во рок од 15 секунди да ги одбирате полињата кои имаат боја различна од останатите. Доколку направите грешка, од вашето време ќе бидат одземени 3 секунди.

Тест за очи: Колку добро ги препознавате боите?

Кликнете за да играте

Резултатите се групирани во 6 категории. Според бројот на поени, вашето разликување на боите може да биде како на лилјак (0-4), крт (5-9), куче (10-14), мачка (15-19), тигар (20-24) или сокол (25-29). Па ајде, решете го тестот и пишете ни колку добро ги препознавате боите.

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

 1. Martina Reply

  7 категории се. Со 30 поени видот ми е како на робот. 😀

  • nevermind Reply

   isto isto…

 2. Matea Reply

  robot 😀

 3. eva Reply

  tigar 🙂

 4. ina Reply

  Tigar

Остави коментар