Лекот за ќелавоста можеби се крие во терапијата против рак

Ќелавоста е појава од која почесто страдаат мажите, но ни голем број жени не се поштедени од неа.

Неколку совети за заштита на вашата коса од високите летни температури

Летната нега на косата треба да започне уште пред да отидете на одмор.

7 митови за бојадисувањето на косата во кои треба да престанете да верувате

Без разлика дали ги прекривате белите влакна или пак, само сакате да ја промените бојата, сигурно сте слушнале многу митови за бојадисувањето на косата.

4 впечатливи фризури за слаба и тенка коса

Додајте волумен и живост на вашата тенка коса со помош на неколку едноставни техники.

Пролетен тренд за коса: Корени како виножито

Досега кристалите имале влијание на секој дел од индустријата за убавина. Сега кристалите служат како инспирација за најновиот тренд за коса – корени како виножито.

4 правила за нега за фарбаната коса секогаш да изгледа совршено

Промената на бојата на косата значи и дека мора да се воведат нови навики за нејзина нега.

Едноставен трик за подобар ефект на сувиот шампон

Откако е измислен сувиот шампон, може да се каже дека во светот на негата и убавината се случи вистинска револуција...

5 трендови за коса кои ќе бидат изоставени во 2018-та година

Трендовите за убавина доаѓаат и си одат, без разлика дали е тоа облека, фризура или шминка...

За фантастична и женствена фризура: Трик со цедалка и фен

Верувале или не, цедалката што ја користите во кујната е одлична алатка за совршени кадрици.

За најхрабрите и најразличните девојки: Маршмелоу бојата за коса ги освои сите социјални мрежи

Ако сте во потрага по совршена комбинација на руса, бела и сива боја за коса, тогаш го имаме најдобриот предлог за вас!

Бојата на косата може да ви открие на кои болести сте склони

Гените што го создаваат пигментот во косата регулираат и одредени процеси во организмот што влијаат на факторите за ризик за развивање одредени болести.

Хитови за 2018-та година: 12 најубави фризури кои ќе ги „запалат“ социјалните мрежи

Постои една работа која секогаш можете да ја промените, а тоа е вашата фризура.