25 декември 2020 | Кафе пауза

Дали ги пробавте? Топ 5 сексуални трендови во 2020 година

Сексуалните терапевти ги издвоија петте најпопуларни секс трендови оваа година, а сè се сведува на удобност и интимност.

7 правила за ментална чистота и подобар живот

Одржувањето чистота во сè значи да се ослободите од сè што е штетно, a внатрешната и надворешната чистота на една личност се исклучително важни за долг и среќен живот.

Интересни идеи за новогодишни подароци што ќе го израдуваат секое дете

Сите знаеме дека децата се најзаинтересирани за играчките, а често тие играчки немаат посебна функција и ќе им станат здодевни по неколку дена.

Што одбива да направи секој хороскопски знак на првиот состанок?

На првата средба можете да дознаете многу работи за потенцијалниот партнер, а астрологијата ќе ви помогне да откриете што одбива да направи секој хороскопски знак на првиот состанок.

Зошто се здебелувате во зима и што да направите за да го спречите тоа?

Поради недостатокот на сончева светлина и човечкиот механизам за преживување, зголемувањето на телесната тежина не само што е нормално, туку е и тешко да се избегне.

Прекрасна уметност на ќесички чај

Ќесичките чај ги отсликуваат мирните и едноставните моменти од секојдневниот живот, како што се луѓето кои шетаат по снегот, малите мачки и разни други работи.

Ако ви здодеа греаното вино, пробајте греан џин!

Овој рецепт особено ќе им се допадне на љубителите на џин и тоник, но и на оние кои внимаваат на својата исхрана.

Дали сакате да имате вакво катче за вашето домашно милениче?

Ова започнало кога нашле минијатурен тросед за мачки и барале погодно место за да го постават, па создале еден вид катче за мачки.

Отворен првиот Музеј на среќата во светот, а дали можете да погодите каде?

Вработените отворија повик за донации односно „предмети што ги прават среќни нивните сопственици“. На списокот имало различни работи... Што би донирале вие?

Направете перфектни кадрици на вашата коса без употреба на никаков уред!

Методите за виткање без помош на уреди не се ништо ново, но сепак наоѓањето на оној метод што дава кадрици како од фризерски салон е доста голем предизвик.