Дали сакате да имате вакво катче за вашето домашно милениче?

Дали сакате да имате вакво катче за вашето домашно милениче?

Ана Микулиќ е професионален фотограф, живее во Англија и првенствено се занимава со фотографирање на венчавки. Сепак, нејзината нова „љубов“ е мачката Фин, на која и посвети нова серија фотграфии и го воодушеви целиот свет, особено љубителите на животните.

Ова започнало кога нашле минијатурен тросед за мачки и барале погодно место за да го постават, па создале еден вид катче за мачки. Потоа, купиле комплет делови за кревети, па така Фин ја добила својата соба.

Дали сакате да имате вакво катче за вашето домашно милениче?

Дали сакате да имате вакво катче за вашето домашно милениче?

Дали сакате да имате вакво катче за вашето домашно милениче?

Дали сакате да имате вакво катче за вашето домашно милениче?

Прочитајте како оваа мајка создава кукли за децата со вродени аномалии да не се чувствуваат изоставени.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар