24 јуни 2021 | Кафе пауза

Како да ја заштитите косата од хлорот во базенот?

Покрај тоа што треба да ја заштитите вашата коса од УВ-зрачењето затоа што може да стане дехидрирана, сува и распукана, таа треба да се заштити и од водата од базенот полна со хлор.

Ова е најдобрата летна торта: Кремаста и вкусна торта со сладолед

Потребни ви се само неколку намирници, а подготовката е многу едноставна.

Ѕвездите ќе му го компрлицираат животот: Летото ќе биде турбулентно за овој хороскопски знак

Летото ќе ни донесе многу промени и неочекувани ситуации, а ќе биде особено предизвикувачко за овој хороскопски знак.

Фенг шуи открива што значи кога често кршите предмети низ домот

Кога предметите често почнуваат да се кршат и да исчезнуваат, фенг шуи предупредува дека тоа може да се поврзе со негативната енергија.