28 јули 2021 | Кафе пауза

10 додатоци за ентериер што Французинките ги обожаваат

Собите се одликуваат со совршена комбинација на винтиџ и современи парчиња што не изгледаат премногу скапи или екстравагантни.

Рецепт за италијански десерт што се претвора во пијалак

Гранита е италијански десерт подготвен од вода, шеќер и разни овошни вкусови кои се замрзнуваат во замрзнувач пред да се послужат.

5 додатоци за коса инспирирани од 90-тите што можете да ги носите на плажа

Потрудете се секој ден од ова лето да ви биде забавен и поинаков, а овие додатоци ќе ви помогнат да успеете во тоа.

Финансиски хороскоп за август: Овие 3 хороскопски знаци ќе имаат многу пари

Откријте кои хороскопски знаци ќе ја подобрат својата финансиска состојба во август.