Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Трендафилка Кирова е самовила за плетење коса, а пред само неколку години, таа имаше работа далеку од стилизирање на косата. Како магистер по економија, таа тешко можеше да замисли дека наскоро нејзиниот живот ќе се промени целосно. Денес, таа е призната уметница која прави сложени фризури што ги оставаат луѓето без здив, а бројот на нејзините обожаватели продолжува да расте.

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Македонка создава прекрасни плетенки на коса, а над 200.000 луѓе се воодушевени

Погледнете како оваа жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар