Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Фризурите со плетенки се вистински класик. Оваа фризури од секогаш била тука за нас и се чини дека не планирам наскоро да излезе од стил. Најстарата плетенка е направена на Венера од Вилендорф во праисторијата. Плетењето коса традиционално е наречено социјална уметност, бидејќи кога се прават плетенки жените се собираат и се дружат. Покрај тоа, постарите генерации ги учат помладите, па така оваа фризура се носи од една генерација на друга.

Елвира Џонсон ја обожава оваа фризура и создава неверојатни плетенки. Секоја плетенка изгледа како ремек-дело и потсеќа на косите на принцезите од Дизни. Единствената лоша работа е што овие плетенки не траат засекогаш, но секогаш можете да направите фотографија и така тие ќе траат вечно.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Elvira (@inspobyelvirall) el

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

Жена од Шведска создава неверојатни фризури со плетенки кои можете да ги направите и вие

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар