Егзотична дестинација која ги крие најубавите плажи во Португалија

Егзотична дестинација која ги крие најубавите плажи во Португалија

Со оглед на тоа дека сè повеќе европски земји ги отвораат своите граници за екскурзии и патувања, време е да почнеме да ги планираме нашите годишни одмори. За многу патници одморот вклучува егзотични дестинации, мал број на културни атракции, гастрономски рај, многу активности, но и време за релаксирање. Сето горе опишаното можете да го пронајдете во Алгарве – португалска дестинација полна со историски, но и модерни знаменитости.

Карпите со прекрасни погледи, морските пештери и песочните плажи се само некои од причините зошто Алгарве привлекува многу посетители секоја година. Оваа дестинација е исто така рај за сурфери, а бидејќи ова лето не се очекуваат многу посетители, Алгарве е идеална дестинација за сите оние кои сакаат да се релаксираат и да избегаат од големите гужви.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de algarve-portugal (@algarve_portugal_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de algarve-portugal (@algarve_portugal_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de algarve-portugal (@algarve_portugal_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Algarve Tourism (@algarvetourism) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Algarve Tourism (@algarvetourism) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de algarve-portugal (@algarve_portugal_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de algarve-portugal (@algarve_portugal_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de algarve-portugal (@algarve_portugal_) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Eu Vou Na Janela l Viagem (@euvounajanela) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Algarve Tourism (@algarvetourism) el

Прочитајте и за оазата „Сива“ во Египет е едно од најчудните места што треба да ги посетите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар