Како да ја извадите плутената тапа што паднала во шишето вино?

Како да ја извадите плутената тапа што паднала во шишето вино?

На сите ни се има случено да пробаме да отвориме шише вино и да ја „изгубиме“ плутената тапа на дното на шишето. Иако нема да се случи ништо и виното ќе биде добро за пиење, овој трик ќе ви помогне да ја извадите.

За да ја извадите плутената тапа, потребна ви е пластична лента и сурова моќ. Исечете ја лентата на половина и ставете на во шишето. Наместете ја под тапата и влечете силно нагоре. За силните раце се потребни околу 10 секунди.

Прочитајте за овие 13 интересни примени на виното што веројатно не сте ги знаеле.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар