Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

На својот инстаграм-профил, Рејмонд или Реј Реј се претставува како „неквалификуван пекар“. Сепак, фотографиите од неговите слатки и шарени креации го сугерираат спротивното. Со седиште во Мелбурн, Австралија, овој готвач на колачи завршил сметководство пред да сфати дека колачите го интересираат повеќе од броевите и дека сака да биде пекар.

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Погледнете ги овие симпатични фигури направени од волна.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар