Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

Многу уметници ја прикажуваат љубовта и врските на многу нереалистичен начин. Но, овој илустратор од Гана, Poka Arts, не е еден од тие уметници. Тој ја прикажува љубовта на најискрениот можен начин, преку сурово реални илустрации. Уметникот исто така предупредува дека: „Ако се вљубите, ќе мора да страдате, но никогаш нема да се согласите да го замените вашиот живот со нечиј друг.“ Погледнете дел од неговите неверојатни илустрации во кои сигурни сме дека многу љубовни парови ќе се пронајдат…

Совршена врска

Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

Будење!

Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

Љубовта кон пицата е најголема!

Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

Она кога девојка ти е шминкерка

Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

2 неволји 1 божица

Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

Заборавете на егото!

Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

Ветре

Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

Продолжете на следната страница за останатите интересни илустрации…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар