„Ѕверот од исток“ го претвори Лондон во зимска бајка

Оваа зима нè изненади сите со неочекуваниот снег низ цела Европа. Веројатно знаете дека Рим беше покриен со снег, и тоа 2 пати во последните 50 години, а сега ѝ е ред и на Велика Британија. Снежната бура наречена „Ема“ и ветерот од Сибир наречен „Ѕверот од исток“ во исто време пристигнаа во Велика Британија. Снегот ја покри архитектурата на градот и го претвори во вистинска зимска бајка. Со температура до -15 степени Целзиусови и снежна покривка од 20 центиметри, како и со студен ветар, Англија е најладна во последните 27 години. Оваа ненадејна промена на времето предизвика висински хаос низ државата и резултира со затворени училишта и откажани возови.

„Ѕверот од исток“ го претвори Лондон во зимска бајка

Иако бурата го попречува секојдневниот живот, жителите на Лондон решиле да го фотографираат главниот град покриен со снег. И без сомнение, изгледа неверојатно. Погледнете некои од најдобрите фотографии во продолжение.

„Ѕверот од исток“ го претвори Лондон во зимска бајка

„Ѕверот од исток“ го претвори Лондон во зимска бајка

„Ѕверот од исток“ го претвори Лондон во зимска бајка

„Ѕверот од исток“ го претвори Лондон во зимска бајка

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар