Денот и ноќта на Њујорк во иста фотографија

Стефан Вајкс, за потребите на неговата импресивна серија фотографии наречени „Од ден до ноќ“, поминува најмалку 10 часа сликајќи од иста перспектива. Тој склопува и меша 30-50 фотографии за да може да добие една, во која визуелно ќе биде прикажано преминувањето на денот во ноќта. Доколку по некоја случајност во овој период од годината се наоѓате во Њујорк, ќе можете да ги погледнете неговите фотографии, кои ќе бидат изложени во галеријата „Chelsea’s Clamp Art Gallery“ од 8 септември до 29 октомври.

Денот и ноќта на Њујорк во иста фотографијаДенот и ноќта на Њујорк во иста фотографијаДенот и ноќта на Њујорк во иста фотографијаДенот и ноќта на Њујорк во иста фотографијаДенот и ноќта на Њујорк во иста фотографијаДенот и ноќта на Њујорк во иста фотографија


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар