Уметница користи конец за да создаде неверојатни пејзажи

Уметница користи конец за да создаде неверојатни пејзажи

Руската уметница Вера Шимунија навистина ја совладала уметноста на везењето. Наместо боја, Вера ги користи нејзините вештини за везење и создава неверојатни пејзажи.

(1)umetnica-koristi-konec-za-da-sozdade-neverojatni-pejsazhi-kafepauza.mk

Користејќи широка палета бои, богатата текстура на делата изгледа како да излегува од платното. Прикажани се големи неба, длабоки сини мориња и есенски шуми во разни големини. Везењето моментално ги надминува своите граници, особено во Русија. Погледнете некои од најневеројатните изработки на Вера.

(2)umetnica-koristi-konec-za-da-sozdade-neverojatni-pejsazhi-kafepauza.mk

(3)umetnica-koristi-konec-za-da-sozdade-neverojatni-pejsazhi-kafepauza.mk

(4)umetnica-koristi-konec-za-da-sozdade-neverojatni-pejsazhi-kafepauza.mk

(5)umetnica-koristi-konec-za-da-sozdade-neverojatni-pejsazhi-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар