Француска дизајнерка создава фустани какви што немате видено досега

Француска дизајнерка создава фустани какви што немате видено досега

Можеби имате видено секакви модни креации, но овие фустани навистина ќе ве изненадат. Француската дизајнерка Силви Факон создава фустани со прекрасни материјали и неверојатни детали кои ќе го воодушеват секого. Таа дури создала фустан користејќи стари книги. На овој фустан работела со дизајнерот на костими Морган Е. Гросдеманж и овде може да се забележи нејзината неверојатна вештина. Погледнете ги неверојатните фустани на кои сите им завидуваат.

Фустан направен од стари книги

Француска дизајнерка создава фустани какви што немате видено досега

Француска дизајнерка создава фустани какви што немате видено досега

Француска дизајнерка создава фустани какви што немате видено досега

Француска дизајнерка создава фустани какви што немате видено досега

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар