02 март 2018 | Кафе пауза

10 едноставни пунџи што ќе ви го разубават секој ден

Пунџите постојат во толку многу варијации што за жените се најдобриот избор кога им треба брза фризура за оттргнување на косата од лицето.

5 филмски премиери што со нетрпение ги очекуваме во март

Изгледа месец март ќе биде многу возбудлив за љубителите на филмското платно, бидејќи нè очекуваат навистина големи наслови.

Предвидување на следната светска војна со помош на статистика

Еден истражувач создал статистички модел користејќи податоци од војните во минатото со цел да предвиди кога светот би се соочил со следниот голем конфликт.

Секој има своја мрачна страна: Следниве навики ја откриваат вашата!

Научниците тврдат дека навиките можат да откријат многу работи за онаа страна од нашата личност што се обидуваме да ја скриеме.

10 мистериозни исчезнувања на голем број патници

Сигурно имате слушнато за чудни исчезнувања на луѓе од авиони и бродови. Но, понекогаш се случува да исчезнат и целите авиони и бродови.

Ако правилно ја љубите жената, таа ќе стане 10 пати подобра од личноста која била претходно

Кога жената се чувствува сакано, таа ќе добие храброст да го живее животот од нејзините соништа.

Еднаш се живее: Неколку луѓе ја откриваат најлудата одлука што некогаш ја донеле

Понекогаш овие ризици и авантури се претвораат во прекрасно искуство, а некогаш завршуваат со урнебесна приказна.

Инстаграм доби конкуренција: Социјалната мрежа која ни овозможува да бидеме искрени

Според рекламната кампања, на оваа апликација можете да објавувате што сакате и да испраќате што сакате без да ви се појавуваат здодевните огласи и реклами.

Ледено кафе со сладолед и чоколадо за ниските зимски температури

Кој вели дека леденото кафе е наменето само за летните денови?

Најубавите напуштени места што нема да ви се верува дека постојат

Напуштањето на местата што некогаш биле користени од луѓето звучи како многу тажна приказна. Но некои напуштени места изгледаат навистина неверојатно.

Бидете pun-тастични со Дебелиот крај: Смеењето и хуморот се извор на доброто расположение

Наско Џорлев и Симе Златков ги освоија социјалните мрежи со нивните „pun-ови“ и уникатната смисла за хумор.

Илустратор од Гана создава илустрации што сите парови ќе ги разберат

Тој ја прикажува љубовта на најискрениот можен начин, преку сурово реални илустрации.
12