Денот кога роботите ја преземаа метал музиката

Без разлика дали сте фан на метал музиката или не, ова видео и тоа како ќе ви се допадне. Бендот „Compressorhead“ е составен од три членови, гитарист, басист и тапанар. Интересно е тоа што сите тие се роботи.

Денот кога роботите ја преземаа метал музиката

Роботот „Stickboy“ има четири раце и две нозе и свири на тапани, а создаден е во 2007 година. Роботот „Fingers“ има 78 прсти, а на бендот му се приклучил во 2009 година како гитарист, додека најновиот член „Bones“ свири на бас гитара, а направен е во 2012 година. На ова видео ќе ги видите како ја изведуваат песната „Ace of Spades“ од бендот „Motorhead“.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар