Како гик би ја илустрирал љубовта?

Како гик би ја илустрирал љубовта?

Периодниот систем на хемиските елементи никогаш не изгледал толку неодоливо романтично! Nerdy Dirty е серија од цртежи дизајнирани од страна на Никол Мартинез кои ја изразуваат љубовта на сладок, но и на малку поинаков начин. Артистот употребува мудри и весели илустрации во кои ја комбинира науката на гиковите со топлиот јазик на љубовта, во серија од брилијантни игри со зборови. Погледнете ги наредниве неколку слики, одберете една која ви изгледа најинтересно и пратете му ја на вашиот партнер. Веруваме дека ќе биде пријатно изненаден од овие уникатни илустрации за љубовта.

Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?Како гик би ја илустрирал љубовта?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар