Најдобрата тераса во Њујорк

Оваа тераса се наоѓа на врвот од една зграда во Њујорк, а од неа се гледа целата метропола. Дизајнирана е од страна на дизајнерското студио Clodagh Design, а умешно се вметнати фенг шуи елементите оган, вода, земја, дрво и метал. Со помош на ЛЕД светилките се создава перфектна атмосфера за уживање во зајдисонцето.

Најдобриот балкон во ЊујоркНајдобриот балкон во ЊујоркНајдобриот балкон во ЊујоркНајдобриот балкон во Њујорк


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар