24 декември 2020 | Кафе пауза

Бои на коса што ќе бидат во тренд во 2021 година

Новата 2021 година сите ја нарекуваат година на промени. Затоа е најдобро да ја започнете со нова боја на косата.

Направате празнични даски во облик на венец што ќе бидат централниот дел на вашата божиќна трпеза

Даската во облик на венец станува многу популарен тренд и сигурно ќе посакате да биде дел од вашата божиќна трпеза.

Како правилно да ги бришете површините во домот?

Темелното чистење на вашиот дом е многу важно за време на пандемијата, но дали знаевте дека можете да ги направите површините повалкани во зависност од тоа како ги бришете?

Како да реагирате кога вашето дете ќе ве праша дали постои Дедо Мраз?

Купувате божиќни подароци, правите колачи, ја украсувате елката, гледате божиќни филмови, а потоа, како гром од ведро небо, вашето дете ја изговара реченицата: „Дедо Мраз не постои, нели?“

Зошто се гледате себеси поинаку од тоа што ве гледаат другите?

Не секој изгледа исто во реалниот живот како што изгледа на фотографиите, а луѓето што комуницирале само онлајн со некоја личност пред првиот состанок најмногу се соочиле со оваа вистина.

Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Многумина сонуваат да ја видат северната светлина и да уживаат во тој волшебен момент...

Празнична торта со ореви: Рецепт од „другата страна на светот“

Овој рецепт за празнична торта доаѓа од Филипините и го нарекуваат „храна на боговите“.

Ова се трендовите за убавина што ќе доминираат во 2021 година

Според експертите, веѓите ќе имаат уште поголем фокус, стануваат поизразени и забележливи.

Зошто мачките ги сакаат новогодишните елки?

Ако во последно време сте забележале како мачката се грчи под елката, како се протега и се тркала, тоа може да биде нешто повеќе од желбата да влезе во празничниот дух.