4-годишно момче го „позајмилo“ телефонот на својата мајка и направилo нарачка од МекДоналдс вредна 100 долари

4-годишно момче го „позајмилo“ телефонот на својата мајка и направилo нарачка од МекДоналдс вредна 100 долари

Сите ние понекогаш трошиме многу за храна, но како и да е, никој од нас веројатно не отишол толку далеку како ова четиригодишно момче кое направи нарачка од МекДоналдс во вредност од 100 долари. Како што се испостави, ова притаено мало момче успеа да го „позајми“ телефонот на неговата мајка. Но, наместо да игра игри или да гледа видеа на Интернет, тој го искористи тоа за да си приреди изненадување со брза храна.

Очигледно, неговата мајка, 32-годишната Раиса Андраде од Бразил, била исто толку изненадена кога дознала за трансакцијата. Во тоа време, Андраде само што се вратила од лекар и решила да се истушира оставајќи го нејзиниот телефон без надзор.

Меѓу нарачките на момчето биле 12 оброци со плескавици, 10 милкшејкови и многу други работи. За жал, момчето не било задоволно бидејќи тие не успеале да го донесат „жолтиот минион“ што тој го побарал.

Погледнете го ова видео во кое мало момче им помага на патките да го изградат своето гнездо во езерцето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар