Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Многумина сонуваат да ја видат северната светлина и да уживаат во тој волшебен момент, а оваа година на натпреварот за Најдобра фотографија од Аурора бореалис излегоа навистина прекрасни фотографии. Во продолжение можете да ги видите најдобрите.

Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Најдобрите фотографии од Аурора бореалис (северна светлина)

Прочитајте што е Аурора бореалис.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар