Ова се трендовите за убавина што ќе доминираат во 2021 година

Побарувачката на шминка оваа година беше во втор план заради пандемијата и фактот дека сите поголемиот дел од своето време го поминуваа дома.

Ова се трендовите за убавина што ќе доминираат во 2021 година

Меѓутоа, ако им се верува на љубителите на модата, во следните месеци сè ќе биде обележано со „бавна убавина“ и природност, но тоа не значи дека ќе вложиме помалку напор во нашата рутина за убавина.

Исто така, природните маски за лице ќе бидат во тренд во наредните месеци и фокусот ќе биде на нега на кожата. Без разлика дали станува збор за таканаречените „soap“ веѓи или оние со текстура, има неколку истакнати моменти во однос на веѓите оваа година, и ништо нема да биде поразлично ниту следната година. Според експертите, веѓите ќе имаат уште поголем фокус, стануваат поизразени и забележливи.

Ова се трендовите за убавина што ќе доминираат во 2021 година

Фризурите со плетенки се и гламурозни и практични, а креативноста ретко се занемарува кога станува збор за нив. Тие можат да бидат убаво украсени со бисери или други додатоци за коса.

Ноктите кои се шарени се тренд што ќе дојде во наредните месеци.

Погледнете како жените ги претвораат веѓите во мини новогодишни елки оваа зима.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар